SULJE VALIKKO
KIRJAUDU
Jooga saunan hiljaisuudessa rentouttaa kehon ja mielen.
Hiljaisuus ja hyvä mieli ovat jokaisen ulottuvilla – ei tarvitse kuin avata saunan ovi. Kokeile kolmea puolen tunnin liikesarjaa 50-asteisessa saunassa.
Saunajooga on uusi suomalainen laji, joka yhdistää saunan hiljaisuuden ja yksinkertaiset joogaan perustuvat liikkeet. Se sopii kaikenikäisille ja -kuntoisille. Se ei ole hikijumppaa, vaan hidasta, lempeää venyttelyä, joka rentouttaa kehon ja mielen. Saunajoogaa on myös mahdollista harrastaa kuntokeskusten ja kylpylöiden ohjatuilla tunneilla. Kirja esittelee kolme puolen tunnin liikesarjaa. Lisäksi kirjan reseptien mukaan voi valmistaa tuoksuvia kasvo- ja vartalohoitoja sekä terveellisiä juomia luonnon raaka-aineista.
Saunajoogan kehittäjä Tiina Vainio on arvostettu liikunta-alan kouluttaja. Kirjan valokuvaaja Charlotta Boucht rakastaa saunomista.
Toimitusehdot |
Asiakaspalvelu |
YHTEYSTIEDOT |
SEURAA MEITÄ
|
![]() |
Löydä seuraava lukuelämyksesi meiltä. Valikoimassamme ovat kaikki kotimaiset kirjat sekä noin 25 miljoonaa ulkomaista teosta.
Toimitamme tilaukset maailmanlaajuisesti!
Tietosuojaseloste